środa, 30 września 2020 r.
Strona główna Programy profilaktyczne Zajęcia integracyjne
Zajęcia integracyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 sierpnia 2009 07:55

Rozpoczynając pracę wychowawczą z nową klasą ważne jest  aby grupa stanowiła zgrany, jednolity i zwarty zespół. Jednak nie do końca jest to możliwe, gdyż klasa w naturalny sposób dzieli się na podgrupy – zarówno ze względu na swoją wielkość, jak i różnorodność osób.
Celem pracy wychowawczej jest ukształtowanie osobowości zgodnej z potrzebami ucznia, jego nawykami, postawami uczuciowymi i zainteresowaniami.
Od ukształtowanej osobowości zależy w jaki sposób uczeń będzie kierował swoim własnym życiem, kontaktował się z innymi, spostrzegał świat oraz organizował sobie dalsze zdobywanie wiedzy i doświadczeń.
Źródłem doświadczeń dla kształtowania osobowości ucznia są sytuacje wychowawcze, których organizatorem i reżyserem jest wychowawca.
Radzenie sobie w życiu, praca nad sobą to sprawy dotyczące każdego. W czasie zajęć integracyjnych chodzi o to, aby uczniowie poznali siebie, swoje miejsce w klasie, rodzinie, środowisku.
Nadrzędnym celem wielu ćwiczeń jest wywołanie w uczniu chęci akceptacji siebie i utrwalenie własnego optymizmu niezbędnego w kształtowaniu pozytywnych działań.

Proponujemy Państwu realizację zajęć integracyjnych w zespołach klasowych (z udziałem wychowawcy klasy). Zajęcia skierowane są do uczniów każdego typu szkół zarówno klas pierwszych jak również starszych. W miarę potrzeb mogą być realizaowane w ciągu całego roku szkolnego.

Więcej informacji udzieli Państwu:

Bartosz Zabrocki - tel. 94 342 56 27, 94 342 36 16

FORMULARZ  KONTAKTOWY

 

 
szkolenia dla pracowników oświaty, doradztwo rodzinne w Koszalinie, rady pedagogiczne, imprezy integracyjne, ośrodek metodyczny w Koszalinie